преса

Автор: Тетяна ПОЛІЩУК
Видання: День, газета

Справжній «Тарас Бульба»

№177, четвер, 29 вересня 2005

Віднині легендарну повість Миколи Гоголя можна буде прочитати в оригіналі.

Цей твір вийшов друком у такому вигляді, в якому «Тарас Бульба» вперше з’явився у гоголівській збірці «Миргород» (1838 р.). Видавництво «Кальварія» у своїй серії «INDIVIDUAL» презентувало читачам оригінальний варіант цiєї знаменитої повісті. Як відомо, автор переробив твір, оскільки тодішній російській владі він здався занадто українським. А тому з 1842 року і до нашого часу ми читали повість, доповнену трьома розділами і зі зміненою кінцівкою (у першій версії Тарас не загинув на дибі, підпалений на вогнищі поляками). Маловідомий оригінал українською мовою переклав відомий письменник Василь Шкляр. До речі, на Форумі видавців у Львові, який нещодавно закінчився, Шкляр презентував це видання спільно зі своїм уже відомим читачам романом «Елементал». Обидві книги вийшли у спареному кишеньковому варіанті. «Я пропоную вам справжнього «Тараса Бульбу», якого не знають ані українці, ні європейці», — каже Василь Шкляр.

Як повідомили з «Кальварії», серія книжкових пар кишенькового формату «INDIVIDUAL» задумувалася ними, щоб поєднати непоєднуване, несподівані точки дотику, навіть абсолютно полярних текстів. Тому, як запевняють автори проекту, наперед ніхто не здогадається, якою буде наступна пара.

І ще одна новина. Розмови про екранізацію «Тараса Бульби» набувають вже більш чітких і конкретних рис. Нагадаємо, що кілька місяців тому Міністерство культури і туризму об’явило конкурс на кращий сценарій фільму, але фаворитом «змагань» ще до їхнього початку був кіносценарій Віктора Греся. Схоже, що його мрія про картину скоро здійсниться. Ідея зняти «Тараса Бульбу» з’явилася у Віктора Степановича ще 14 років тому, але підняти такий масштабний проект тоді не вдалося. Нині гресівський сценарій уважно читає Жерар Депард’є. Французький актор виявив бажання стати не тільки продюсером, а й знятися в цій стрічці. Підтримку в екранізації фільму обіцяв Президент України Віктор Ющенко. Цікавість до «Тараса Бульби» виявили і російські кіномитці. Але питання, хто стане режисером майбутнього міжнародного проекту, і досі ще відкрите.

№177, четвер, 29 вересня 2005


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій