преса

Видання: «Інтернет-магазин Бамбук»

«Кальварія» полишає проект “Коронація слова”

http://shop.bambook.com/scripts/news.show?d=20030508&v=1&r=1
08.05.2003

До нашої редакції надійшло важливе повідомлення про те, що відоме львівське видавництво “Кальварія” вирішило призупинити свою участь в літературному конкурсі “Коронація слова”. Натомість, “кальварійці” вирішили заснувати унікальну книжкову серію під назвою “Жіночий кулак”. Детальніше про вищезгадані новини пропонуємо вам довідатися з офіційного звернення видавництва.

У 2001 році ми розпочали співпрацю з конкурсом „Коронація слова”, початок якої виглядав вельми обнадійливо. Заповідалось на стратегічне партнерство у справі розвою української книжкової справи, яка включає не лишень пошук та видання творів сучасних українських письменників, а й промоцію цих творів, розширення мережі доступу читачів до українських книжок, а, в недалекому майбутньому, й достойну конкуренцію з російським та квазіукраїнським книжковим бізнесом.

2002 року видавництво «Кальварія» власним коштом оприлюднило 12 романів, що були відзначені в рамках конкурсу «Коронація слова-2001». 2003 року коштом видавництва побачило світ ще 2 романи цього конкурсу, а також перевидання 2 романів-лауреатів конкурсу 2000 року.

Однак аналіз результатів проекту дозволяє зробити висновок про те, що в рамках існуючого формату досягти поставленої мети не вдасться. Більше того, з огляду на розвиток подій і деяких тенденцій, пов’язаних з конкурсними та „навколоконкурсними” справами, подальша участь „Кальварії” у цьому проекті при збереженні його формату є для нас неприйнятною.

Через те видавництво „Кальварія” прийняло рішення не приймати участі у видавничій програмі конкурсу „Коронація слова - 2002” і відмовитись при цьому від обіцяної керівниками конкурсу реклами книжок на телеканалі „1+1”. Однак „Кальварія” залишає за собою право за власним вибором і своїм коштом здійснювати видання будь-яких творів (у тому й лауреатів конкурсу „Коронація слова”) в рамках власної видавничої програми і рекламувати ці книжки та їх авторів на власний розсуд.

Після консультацій з деякими експертами та членами журі конкурсу «Коронація слова - 2002», видавництво «Кальварія» зупинило свій вибір на трьох романах:

1.«Егоїст» Марини Гримич (перша премія конкурсу),
2.«Забавки з плоті та крові» Лариси Денисенко (перша премія конкурсу),
3.«Терористка» Марини Меднікової (лауреат конкурсу).

Видавництво планує випустити ці твори, об’єднавши їх оригінальною серією, попередня назва якої — «Жіночий кулак». Ця «Кальварійська» серія включатиме твори, написані лише жінками. Критерієм відбору творів, які потраплять до серії, є новація — жанрова, стилістична, інтонаційна, що ламає стереотипи «укр.суч.літу» відносно т.зв. «жіночого» письма взагалі й ґендерних стосунків зокрема. До серії увійдуть не лише згадані вище твори-лауреати конкурсу «Коронація слова-2002» (хоча не виключено, що після певного доопрацювання авторками своїх творів, кількість цьогорічних лауреаток конкурсу, представлених у серії, збільшиться), а й тексти, що вже є у редакційному портфелі видавництва.

Також ведуться попередні переговори з деякими лауреатами конкурсу відносно можливості випуску їх творів у рамках інших проектів видавництва «Кальварія».
З авторками трьох вищеназваних романів підписано авторські угоди. Провадиться редакційна підготовка текстів. Розроблено оригінальний, традиційно-нетрадиційний для «Кальварії» принцип художнього оформлення. Випуск у світ книжок серії відбуватиметься у міру їх готовності. Як і в минулі роки, усі тексти, що надійшли в редакцію після проведення конкурсу «Коронація слова», будуть видаватися власним коштом «Кальварії».

Презентація перших книжок серії запланована на вересень 2003 року, в рамках програми Форуму видавців у Львові.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій