преса
Видання: «Поступ»ВИДАВНИЦТВО КАЛЬВАРІЯ ПРЕДСТАВЛЯЄ
http://postup.brama.com/usual.php?what=50591.10.2002
Видавництво “Кальварія” з 2000 року і до сьогодні єдине в Україні, яке спеціалізується на виданні сучасної української художньої літератури всіх жанрів. Це свідчить про те, що вітчизняна література користується популярністю, є конкурентноздатною й, окрім того, прибутковим інтелектуальним товаром.
Видавництво неодноразово отримувало відзнаки Форуму видавців у Львові та всеукраїнської акції рейтингового опитування “Книжка року”. Також “Кальварією” видані книжки, автори яких потрапили в останній тур голосування на здобуття Державної премії ім. Т.Г.Шевченка в галузі літератури за 2001 р.
Видавничу продукцію “Кальварії” регулярно рецензують такі українські ЗМІ, як газети “Дзеркало Тижня”, “Україна Молода”, “День”, “Столичные новости”, “Книжник-Ревю”; журнали “ПіК”, “Критика”, “Книжковий Клуб”, “Кореспондент”; телеканали “1+1”, “Новий”; радіостанції “Промінь”, “Ера”, “Ніко 102,5 FM”. Динаміка кількості видань постійно зростає: якщо до 2001 року видано близько 80 назв, 2001 року – 54, то на 2002 рік заплановано близько 100.
Сьогодні “Кальварія” видає кілька серій книжок, які періодично поповнюються і збагачуються новими ідеями та поодинокими книжками. Цьогоріч вийшло чотири серії книжок.
Найпотужніша серед них – “Коронація слова”, сформована з найкращих творів однойменного загальноукраїнського літературного конкурсу, організованого за підтримки шоколаду “Корона”. Це романи із захоплюючими текстами та вишуканим дизайном, а ще – добра поліграфія на високоякісних матеріалах у твердій ламінованій палітурці. Ось деякі з них.
Євгенія Кононенко. Зрада. Новий роман відомої української письменниці – розповідь про загадкову смерть молодої жінки. До хитромудрої інтриги з хибними версіями вплетено всебічне осмислення зради – подружньої, національної, синівської. А от хто й за що вбив Вероніку Раєвську-Стебелько, читач дізнається лише на останніх сторінках роману.
Людмила Баграт. Зло. Містична мелодрама, героїня якої отримує подарунок долі – справжнє ідеальне кохання, але лише у снах...
Серія “Дефіляда” спеціалізується на альтернативній історії. Її назва походить від назви роману Василя Кожелянка, який і започаткував цю серію. Серед книжок 2002-го – “Рівне/Ровно” Олександра Ірванця є антиутопією, події якої можуть зробитись реальністю за кілька років. Цей роман про те, як ностальгія за дитячими забавами в провінційному парку може стати точкою відліку і разом із цим точкою опертя, коли йдеться про об’єднання силоміць роз’єднаних майже берлінською стіною двох частин рідного для автора міста.
Серія “Ковчег” – це чотири невеликі поетичні книжечки, вкладені у цупку картонову обкладинку. Попри мініатюрність форми, разом вони віддзеркалюють образ цілого поетичного покоління, що творило на початку 90-х. А це вірші Миколи Вороб’єва, Василя Герасим’юка, Павла Гірника, Петра Мідянки, Назара Федорака та ін.
У серії “Бібліотека журналу “Четвер” виходять кращі твори, надруковані цим часописом. У цьому році справжнім відкриттям стала перша книга молодого львівського автора Любка Дереша “Культ”.
Роман одразу набув розголосу серед читацької аудиторії, а в деяких колах, немовби виправдовуючи свою назву, став майже культовим. Напружена інтрига, динамічний сюжет, яскраві образи, вишуканий гумор – ось складові його успіху. У той же час “Культ” став своєрідним підсумком більшості літературних пошуків 90-х років минулого століття.