новини : activity
2004-04-19З приводу деяких публікацій...
«Дзеркало тиждня» № 15 (490) Субота, 17 - 23 Квiтня 2004 рокуТЕ, ЧИМ МИ НЕ СТАЛИ.
...30 березня офіційно відкрили Рік польської культури в Україні. Поляки одразу визначили, хто цікавить їх у якості ділових партнерів, запросивши здебільшого представників недержавних українських видавництв, котрі роками підтверджують свою життєздатність. «Кальварія», «Критика», «Літопис», «Основи», «Піраміда», «Фоліо» виявилися найбільш цікавими і зацікавленими у співпраці з «Інститутом книжки», запланувавши цього і наступного року низку видань польських авторів.
... Загалом, особисто в мене склалося враження, що сучасні польські видавництва — це те, чим не стали деякі українські видавництва після 1991 року. Реформований «Український письменник» — це Swiat Literacki, який спеціалізується на виданні канонічної польської класики, «Критика», «Основи» і «Літопис» — це Znak і Pogranicze, які мало того, що видають інтелектуальну літературу, то ще й непогано її продають, «Кальварія» і «Піраміда» — це Czarne і WAB, які спеціалізуються на розкрутці нових польських імен і перекладі актуальних східно- і західноєвропейських письменників, «Фоліо» — це Proszynski i S-ka, яке працює на середній клас, коливаючись між відвертою комерційною літературою для розваги й програмовою класикою...
Андрій Бондар
КОМЕНТАР. Стаття залишила приємне враження. Абсолютно виважена та інформативна публікація, з розумінням процесу видавничого і його проблем. Відмінно, Андрію!