новини : Рецензії
2008-01-31РЕЦЕНЗІЇ
1. «Контракти»Я добре виглядаю без майки
Игорь Бондарь-Терещенко
№4, 28.01.2008
Персонажи этой дерзкой книжки все сплошь исковерканы родителями-шестидесятниками, придумавшими имена своим отпрыскам то ли из “Калевалы”, то ли из Большой советской энциклопедии. …Так сказать, проблемные детки над пропастью во лжи, плотно сидящие на чипсах, кока-коле и телевидении.
Хотакайнен пишет жестко, коротко, эмоционально. Два десятка мертвецки пряных рассказов, и все из одного флакона с “живой” жизнью. А вообще-то автор считает, что “молодь – це світлячки і кажани, їх треба знімати на відео, бо вони не записуються на папір”. Одним словом, экранизации в данном случае неизбежна.
2. «Хрещатик»
У Києві презентовано антологію латиської поезії «З латвійського берега»
http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/3219/news/184.html
15 лютого 2007 року
14 лютого у Києві презентовано антологію латиської поезії "З латвійського берега".
Як розповів під час круглого столу один з організаторів щотижневих дебатів в УНІАН про сучасну культуру Петро МАЦКЕВИЧ, 1-4 березня у Ризі відбудеться ювілейний 10-й Латвійський Книжковий ярмарок.
За його словами, за тиждень до початку цього ярмарку, 22 лютого, у Ризі за ініціативи Посольства України в Латвії відбудеться перша публічна презентація Малої антології “З латвійського берега”, яка, за словами П.МАЦКЕВИЧА, є першим
масштабним виданням латиської поезії українською мовою. Антологія є результатом 40-річної праці українського письменника та перекладача Юрія Завгороднього, який має латиське коріння і більш як 20 років жив і працював у Латвії.
Як зазначалося під час круглого столу, виданню антології сприяли Посол Латвії в Україні Андріс ВІЛЦАНС та Посол України в Латвії Рауль ЧИЛАЧАВА. Також видання побачило світ завдяки підтримці Фонду культурного капіталу, який є одним із найбільших фінансистів культурологічних проектів у Латвії.
3. «Україна»
Евгенія Кононенко – міс Марпл української літератури
http://www.ukraina-magazine.com.ua/content/290/4.pdf
№10 2007
4. «Інтернет-видання «Сумно»
Василь Кожелянко. Логіка речей: «Прутень бринів, як натягнута струна від бандури...»
http://sumno.com/content/view/2397/1/
Вікторія Кобиляцька
28.01.2008
…Це я про новели Василя Кожелянка, зібрані у маленькій книжечці під назвою «Логіка речей». Логіка (вона ж –– Правдивість, вона ж –– Реалістичність) безпосередньо згадується лише один раз...
5. «Гоголівська Академія»
Жарт другий. Квіт папороті
http://www.gak.com.ua/creatives/1/7767
Богдан Образ
Тетяна Винокурова-Садиченко. Жарт другий. Квіт папороті. – Л.: Кальварія, 2007. – 234 с.
Тетяна Винокурова-Садиченко – авторка містичних романів. Її черговий жарт – також не виняток. Особливим є той факт, що під час презентації у пабі „Пивна бочка” у Києві раптово пропадало світло;-)
У черговій книзі авторка розповідає про дівчину, яка живе у районі, повному усякої нечисті, яку вона успішно відстрілює або всаджує осинові кілки. Одного разу вона вбиває свого друга і йде у ліс зі своїм котом, що розмовляє, щоб знайти квітку папороті і повернути втраченого друга-вовкулаку...
Книгу можна прочитати за кілька годин і вона знайшла свою читацьку аудиторію. Це в основному прихильники містики, творів Миколи Гоголя, представники культури „Емо” та просто любителі щось почитати.
6. «Інтернет-видання newwws.rupr.org»
«Ключ» В.Шкляра висунуто на здобуття Шевченківської премії
http://newwws.rupr.org/default1.asp?idpr=356&id=4
Прес-служба НСПУ
24 січня о 14.00 у приміщенні Національної спілки письменників України (вул. Банкова, 2) відбудеться зустріч відомого українського письменника Василя Шкляра з творчою інтелігенцією та журналістами з нагоди сьомого видання роману «Ключ» та висунення його на здобуття Національної премії ім. Т. Г. Шевченка…
7. «Хрещатик»
У четвер письменник Василь Шкляр відкриє таємницю успіху свого роману «Ключ»
http://www.kreschatic.kiev.ua/news/1201003745.html
31 ciчня 2008 року, четвер
№17 (3233)
24 січня о 14 годині у приміщенні Національної спілки письменників України (вул. Банкова, 2) відбудеться зустріч відомого українського письменника Василя Шкляра з творчою інтелігенцією та журналістами з нагоди сьомого видання роману «Ключ» та висунення його на здобуття Національної премії ім. Т. Г. Шевченка.
Культовий роман «Ключ» став справді феноменальним явищем у нашій літературі – він перевидається практично щороку в Україні та за її межами.