новини : Ліцензії

2008-01-06

«Кальварійські» ліцензії – 2007

Видавництво «Кальварія» продовжило активну діяльність з надання ліцензій на використання літературних творів, які входять до каталогу прав видавництва та «розширювало» географію такої діяльності. Підготовку каталогу видавництва та його промоцію здійснювала агенція «MSBrand Corporation».
У 2007 році тільки в Україні «Кальварія» надала більше 20 ліцензій на використання окремих творів зі свого каталогу прав, а «кальварійські» авторські гонорари, лише від такої діяльності видавництва, склали від 850 до 30 тис. гривень.

В Україні
Як відомо, ще у вересні 2005 року були підписані перші угоди між «Кальварією» та книжковим клубом «Клуб сімейного дозвілля» про ліцензійні видання книжок із «кальварійського» каталогу. Як результат, у 2006 році в каталозі «Клубу» з’явився розділ «Зірки української прози» і 11 «клубних» видань («Ключ», «Кров кажана» та «Елементал» Василя Шкляра, «Культ» та «Поклоніння ящірці» Любка Дереша, «Ескорт у смерть» та «Мерці» Ірен Роздобудько, «Зірка, або Терористка» Марини Меднікової, «Повії теж виходять заміж» Євгенії Кононенко, «Срібний павук» Василя Кожелянка та «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері).
На початку 2007 року були проведені переговори ще з кількома українськими видавцями, результатом яких стало підписання 7-х угод про надання «Кальварією» видавництву «Фоліо» невиключних ліцензій на видання романів Любка Дереша («Архе», «Поклоніння ящірці»), Ірен Роздобудько («Ескорт у смерть», «Пастка для жар-птиці («Мерці»)»), Світлани Поваляєвої («Орігамі-блюз», «Замість крові», «Ексгумація міста»).
Підписанням 14 угод про надання права на виготовлення та поширення аудіокниг за деякими творами, виключні права на використання яких належать «Кальварії», завершились піврічні переговори з компанією «Сідіком». І з вересня 2007 року стартував проект «Сучасна українська література», в рамках якого на полицях магазинів вже з’явилися аудіокнижки в МР3-форматі:
001 - Тетяна Винокурова-Садиченко «Жарт другий. Квіт папороті»,
002 - Любко Дереш «Архе»,
003 - Ірен Роздобудько «Пастка для жар-птиці («Мерці»)»,
004 - Василь Кожелянко «Тероріум»,
005 - Василь Шкляр «Ключ»,
006 - Любко Дереш «Культ»,
007 - Василь Шкляр «Елементал»,
008 - Алла Сєрова «Правила гри»,
009 - Тетяна Винокурова-Садиченко «Жарт перший. Із життя психів».
Наступними з’являються: «Поклоніння ящірці» Любка Дереша, «Кров кажана» Василя Шкляра, «АМТМ» Іздрика, «Імітація» Євгенії Кононенко та «Срібний павук» Василя Кожелянка.

За кордоном
За «кальварійською» ліцензією в римському видавництві Fazi вийшов італійський переклад «Культа» Любка Дереша (осінь, 2007) та підписано угоду між «Кальварією» та паризьким видавництвом Stock (весна, 2007) про здійснення французького видання цього ж роману. Ближчим часом очікується вихід німецького видання «Архе» Любка Дереша за ліцензією, наданою «Кальварією».
Крім того, завершені переговори з дострокового припинення дії ліцензій на польські видання «Культа» і «Архе» Любка Дереша, наданих «Кальварією» польському видавництву Prószyński i S-ka і розпочато переговори з новими потенційними видавцями романів Дереша в Польщі.
Агенція «MSBrand Corporation» провела цілу низку презентацій творів, які входять до каталогу прав видавництва «Кальварія» в Україні та закордоном: доповіді на міжнародних конференціях, презентації для бізнес-аудиторій в Україні та літературознавців і журналістів в Іспанії, цикл презентаційно-дискусійних зустрічей про сучасну українську літературу за маршрутом Люблін-Гданськ-Краків-Вроцлав-Варшава тощо. Також у 2007 році розпочато співпрацю MSBrand Corporation з Grant&Culter (один з найбільших продавців книжок іноземними мовами у Великій Британії), і відтепер книжки сучасних українських авторів українською мовою можна придбати у самому серці Лондонського Вест-енду.
Восени 2007 року на Франкфуртському книжковому ярмарку «Кальварія» провела переговори більше ніж з 50 видавцями з Австрії, Великої Британії, Іспанії, Ірландії, Італії, Каталонії, Німеччини, Норвегії, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Швейцарії, Швеції... Зараз експерти цих видавництв розглядають доволі великий список творів, які входять до каталогу прав видавництва «Кальварія». Перші результати очікуються навесні 2008 року.


Про каталог прав
Сьогодні до каталогу прав видавництва «Кальварія» включено далеко не всі твори, які видавалися «Кальварією», а лише 55 творів сучасних українських авторів і комплекти ілюстрацій до кількох європейських видань. Саме тому, що процес створення імені сучасного українського письменника і в Україні, і в Європі є процесом довготривалим і коштовним, до каталогу прав видавництва можуть потрапити лише ті твори, права на використання яких передані автором видавництву в повному обсязі та на достатньо тривалий термін.

Про ліцензії
Ліцензія — письмовий дозвіл правовласника твору на той чи інший спосіб використання цього твору третьою особою на договірних умовах на певний термін. Замість термінів «надання-придбання ліцензій» в пресі часто вживають не зовсім коректні терміни «купівля-продаж прав».
Ліцензія може бути виключною (коли ніхто, крім того, хто її отримує, у тому числі й правовласник, не має права використовувати твір певним способом) і невиключною (коли правовласник може сам використовувати твір у той же спосіб, на який надається ліцензія, як також надавати такі ліцензії іншим особам).
Правовласник — автор, або особа, якій автор передав виключні майнові права на твір за авторською угодою.
У 1994 році «Кальварія» уклала свою першу авторську угоду з українським автором Борисом Кухтою на твір «Хто є хто в європейській та американській політичній науці. Малий політологічний словник».
У 1998 році «Кальварія» надала свою першу ліцензію в Україні на видання твору Наталії Черниш «Соціологія».
У 2001 році «Кальварія» придбала свою першу ліцензію на видання українського перекладу твору Жана Жене «Покоївки»
У 2004 році «Кальварія» надала свою першу ліцензію за кордон на німецьке видання твору Любка Дереша «Культ»
У 2006 році «Кальварія» надала свою першу ліцензію на створення телесеріалу за мотивами книжок Марини Меднікової «Зірка. Терористка» і «Крутая плюс. Терористка-2».
У 2007 році «Кальварія» надала свою першу ліцензію на створення і поширення аудіо-версії книжки Тетяни Винокурової-Садиченко «Жарт другий. Квіт папороті».

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій