новини : Повідомлення

2007-08-12

Офіційне повідомлення видавництва «Кальварія»

Жодної загрози виходу «Маленького принца» в Україні не існує, або справжня історія справжнього «Маленького принца»

Останнім часом в українських медіа знову почали з’являтись публікації щодо українського видання «Маленького принца», в яких внаслідок «висмикування» окремих фактів і журналістської некоректності, спотворюються реальні події та формуються міфи про неіснуючі загрози.
А насправді все почалось у березні 2005 року, коли до видавництва «Кальварія» звернулось французьке видавництво «Ґаллімар» з пропозицією здійснити видання «Маленького принца» Антуана де Сент-Екзюпері українською мовою.
«Ми були дуже подивовані цією пропозицією, адже не могли собі навіть уявити, що на той час всі книжки Екзюпері українською мовою, які в Україні видавало багато видавництв, є піратськими... Однак пропозицію ми прийняли. Так «Кальварія» отримала виключні права на видання «Маленького принца» українською мовою. Виключне право передбачає і право надання ліцензій іншим видавцям на здійснення видань «Маленького принца» українською мовою. Але ключовою умовою правовласників оригінального твору — французького видавництва «Ґаллімар» є така: при будь-якому виданні «Маленького принца» обов’язковим є використання лише оригінальних авторських ілюстрацій» - говорить головний редактор видавництва «Кальварія» Петро Мацкевич.
Таким чином на початку вересня 2005 року побачило світ перше в Україні легальне видання «Маленького принца» Антуана де Сент-Екзюпері з оригінальними ілюстраціями автора. Саме такого «Маленького принца» знають діти Англії, Бразилії чи Іспанії. Тоді ж було підписано першу угоду про надання ліцензії на видання «Маленького принца» між «Кальварією» та Клубом сімейного дозвілля.
Навесні 2007 року до «Кальварії» звернувся Іван Малкович з питанням про надання ліцензії на видання «Маленького принца», але з одним «але» — Малкович хотів отримати ліцензію лише на текст, оскільки планував використовувати інші ілюстрації. Ми не мали права надати такої ліцензії, оскільки наша угода з «Ґаллімар» передбачає можливість видання «Маленького принца» лише з оригінальними ілюстраціями автора.
Тим не менше «Кальварія» звернулась до «Ґаллімар» з проханням дозволити таку ліцензію, де будуть використані інші ілюстрації і аргументувала користь такого видання для «Ґаллімар». Але «Ґаллімар» категорично відмовив у цьому і «Кальварії» і безпосередньо Малковичу (про що «Ґаллімар» повідомив «Кальварію»).
Тобто не існує жодної загрози виходу «Маленького принца» в Україні (у вересні в «Кальварії» виходить друге видання «Маленького принца» в твердій палітурці). Вся справа полягає лише у тому, що вихід «Маленького принца», яким його бачить Малкович, є неприйнятним для правовласників оригінального твору — французького видавництва «Ґаллімар». І це стосується не лише України...

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій