новини : activity

2006-11-14

ACTIVITY

1.
«БЕЗ Цензури»
Розмови під «Дахом».
Про рух культурного спротиву й рецепти виживання в умовах тотальної «коритизації» суспільства

№ 45 (190), 9 листопада 2006
http://www.bezcenzury.com.ua/ua/archive/8307/culture/8353.html

Ксенія Сладкевич, PR-директор видавництва «Кальварія»:
– У сучасній українській культурі ми спостерігаємо декілька тенденцій. З одного боку, іде накопичення якісного, цікавого продукту в усіх видах мистецтва. Конкурентоспроможного на світовому рівні, але майже невідомого у власній країні. З другого – ми бачимо ізольованість людей із різних сфер культури. Митці рухаються в одному напрямку, але паралельними шляхами. Тож театрали не знають, що відбувається в малярстві чи кіно, навіть в інших театрах, музиканти не мають найменшого уявлення про події в літературному світі й так далі.
І третя тенденція – це відсутність посередника між широким загалом і виробниками культурного продукту. Я маю на увазі медіа…

2.
«День»
«Запрошення на сафарі»
Костянтин РОДИК

http://www.day.kiev.ua/169069/
№160, п'ятниця, 22 вересня 2006

Минулого тижня на Форумі видавців у Львові проголошено чергову «порцію» результатів читацько-експертного опитування «Книжки незалежного 15-річчя, які вплинули на український світ». А саме: названо дев’ять видавництв, що їх читачі вважають за найпопулярніші. Обрахунки були простими: лаври дісталися тим книгарям, чиїх книжок виявилося серед підсумкових списків найбільше...

3.
«Високий Замок»
«Молоді яблука української літератури»
Оксана КЕРИК

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=52004
16.11.2006 №213(3376)

Під звуки етно-хаус музики гурту «ДахаБраха» у напівтемряві котилися долівкою театру Леся Курбаса яблука.
Та авторка, до якої воно підкочувалося, читала уривки зі своїх книг. Кожна почергово говорила про народження, кохання та смерть. У формі такого театралізованого перформенсу видавництво «Кальварія» презентувало книги трьох молодих письменниць: «Історію» Ксенії Харченко, «Славку» Галини Ткачук та «Жарт» Тетяни Винокурової-Садиченко.

«Кальварія» представляла свої новинки на Франкфуртському ярмарку в Німеччині. Ними зацікавився ряд видавців з Італії, Іспанії, Угорщини, Словаччини, Англії, Франції… Незабаром видавництво планує видати ще кілька книг молодих письменників: «По той бік пупця» письменника зі Стрия Віктора Маліновського, «Піщану ріку» Галини Логінової, а також переклад з німецької книги Crazy Бенджаміна Ленерта та з французької – «Я дихаю» Анні-Софі Брасм.

4.
«Эксперт»
№44, 13-19 ноября 2006
«Чтение с припевом»

В киевской книжной кофейне «Бабуин» состоялся перформанс «Історія з-під даху» в постановке Владислава Троицкого с участием актеров театра «ДАХ» и этногруппы «ДахаБраха»…

5.
Інтернет-видання «Сумно»
Від «Історії» Ксені Харченко зривало «Дах»
Марина Оксенич та Ігор Самохін

http://www.sumno.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1808&Itemid=28
12.11.06

У вівторок, 7 листопада, у київському «Бабуїні» відбулася презентація дебютної книжки молодої і талановитої київської письменниці Ксені Харченко. Твір має трохи дивну, але гучну назву «Історія». Афіші приваблювали глядачів участю в цьому дійстві таких відомих у деяких колах проектів, як етно-хаус-гурт «ДахаБраха» та сам театр «Дах». Зрештою, це справді притягло дуже багато людей – більшості з них довелося стояти, а дехто взагалі сидів на підлозі (як я, наприклад). Але задоволення від цього меншим не було…

6.
Часопис «Четвер» з літературного перетворився на «концептуальний»

Українські новини http://www.ura.lviv.ua/archive/?/2006/10/27/~/12878
УРА-Інформ. Львів
Західна інформаційна корпорація
http://www.zik.com.ua/index.php?news_id=58959
http://www.gk-press.info/10/13.htm
27 жовтня 2006 р.

Часопис тестів і візій «Четвер» у такому вигляді, як він існував, вичерпав себе. Проблеми «де надрукуватися» для молодих авторів уже немає, відтак, редактор журналу Юрко Іздрик вирішив більше не займатися їх відшукуванням і перетворити «Четвер» з літературного видання у «концептуальне».

«Четвер» був платформою для таких молодих авторів, як Любко Дереш, Ірена Карпа, Світлана Поваляєва, Таня Малярчук, – зазначив Юрко Іздрик. – Але тепер мені стало нецікаво займатися з молоддю, бо проблем з молодими авторами уже немає. Зате у «Четверга» усі ці роки є велика проблема – відсутність конкуренції».

У видавництві «Кальварія» вийшло уже два номери нового «концептуального» «Четверга», причому останній – лише у двох примірних. На цьому Юрко Іздрик вирішив розпрощатися з цим видавництвом. Зараз він виношує ідею чергового номера часопису. До нього планує залучити лінгвістів і математиків. Де виходитиме цей і наступні номери журналу, наразі невідомо.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій