новини : activity

2005-09-13

Преса

1. http://www.e-motion.com.ua/
Катерина Гичан
Презентация INDIVIDUAL — уникальной серии книжных пар. И книжный коршун Шкляр

... 23 августа в кнайп-клубе “Купидон” украинское издательство “Кальвария” презентовало новую бинарную серию INDIVIDUAL. INDIVIDUAL — это уникальная серия книжных пар карманного формата, герои которых отражают друг друга во времени и пространстве. Это соединение несоединимого, неожиданные точки соприкосновения иногда абсолютно полярных текстов. Поэтому вы ни за что не догадаетесь, какой будет следующая пара. Специально была разработана новая концепция дизайна серии и каждой пары в отдельности. Кстати, дизайнер хотел бы остаться инкогнито до поры до времени.
Причем тут Василь Шкляр? А притом, что именно его книги стали первыми ласточками (точнее, более мощными и агрессивными птицами, — например, коршунами) в этой серии.

2. Високий Замок, №148(3069), 20.08.2005
Олена Лань
Рок на платному пляжі Стікса

... Стікс – міфічна ріка, яка відділяє царство мертвих від світу живих, – розповідав Віталій Борисполець кореспонденту “ВЗ”. – Після смерті людини її душа має переправитись на інший бік. Сюжет рок-опери відповідний: чоловік помирає, але не може потрапити на інший берег. Його стримують борги перед часом і простором. На платному пляжі Стікса відбувається переосмислення його життя.

3. Україна молода, №157(2698), 27 серпня, 2005
Аліна Стрижак
До Форуму видавців готують рок-оперу

... Рок-оперу, записану на (130 хвилин), а також книжку велібрів Платний пляж на Стіксі", видану "Кальварією", вживу можна буде побачити на Львівському форумі видавців у Палаці Мистецтв. Як повідомила "УМ" у телефонній розмові Інеш, навряд чи до Форуму встигнуть зробити постановку. Але як сказав нам Борисполець, після "кальварійських посиденьок", показаних по телебаченню, знайшлося чимало спонсорів, які хочуть профінансувати постановку "Пляжу..." на великій столичній сцені. В Оперетті, наприклад.

4. Вечірній Київ, №153(17564), 20 серпня, 2005
Ольга Сущенко
Пляж на річці, що веде в Підземне царство

... У книжці Бориспольця, що побачить світ у вересні, сто його велібрів (вільних віршів у неримованих,нерівнонаголошених рядках), які складають основу майбутньої рок-опери.


5. Ратуша, №70(1180), липень, 2004
Наталія Дудко
Успіх притягує удачу

... Продавши права на "Культ", "Кальварія" створила прецидент, адже це, здається, уперше в Україні, коли видавництво представлятиме інтереси автора за кордоном. Попри те, така практика загальноприйнята у світі (адже ми купуємо права у видавців, а не авторів).

6. Україна молода, №158(2699), 30 серпня, 2005
Аліна Стрижак
Василь Шкляр і Микола Гоголь.

... На закуску Шкляр прочитав імпровізацію "Перевертень". "Його народив, - каже письменник, - сьогодні зранку, за мотивами "Елементала" і "Тараса Бульби": Батько...розсердився...: "Я тебе, виблядка, спородив, я тебе, стерво, й замочу, на х...". Я ...кинувся тікати до Дніпра...
- Куди? Куди, сучий сину? - закричав мені вслід рідний батечко.
На Січ! На Січ! - спробував його втішити, але старий впустив свою сиву голову на груди й мовив приречено:
- Мотор-Січ давно приватизовано".

7. Дзеркало тижня, №33(561), 2005-09-01
Андрій Бондар
Рабле переможе

... Форум, як завжди, обіцяє бути цікавим і напруженим. Слід заздалегідь спланувати, на які акції варто потрапити, та запастися чималенькою сумою грошей на книжки. А ще завжди цікаво, яка позиція стане книгою Форуму видавців 2005. Особисто я припускаю, що переможе "Гаргантюа і Пантагрюель" Ф. Рабле. Він завжди перемагає...

8. www.proza.com.ua, 23.05.2005
Анатолій Ульянов
ukr - lit - map. Баночки с тараканами и свет в конце тоннеля.

... Завонявшихся сырков в украинской литературе много.

9. Без цензури,№32,1вересня,2005
«Митець завжди правий» Як Поваляєва з Дерешем публіку шокували
Юка Гаврілова

... У кнайп-клубі «Купідон» культове видавництво «Кальварія» утнуло екзотичну вечірку. Її героями були письменники Світлана Поваляєва та Любко Дереш.

10. Україна молода,№164(2705),7 вересня,2005
Любко Дереш: Я не можу вдавати кокетку, нiби пiар — це не для мене, а для продажної сволоти
Про «дзіскацєкі», саксофон і «шестірок» — в інтерв'ю з наймолодшим письменником України
Аліна Стрижак

…— Я пішов би з «Кальварії». Розумієш, це ринок, а не родинні зв'язки. І в мене є бажання — заробляти собі на життя тим, що я пишу.

11. www.e-motion.com.ua
Поваляєва і Дереш. Презентація тандему

… Що об’єднало цих двох персонажів: “гарного в стилі Джиммі” Любка Дереша і мізантропічно налаштованої розбійниці Поваляєвої? Це банальне поєднання в одному проекті (чи що це було?) двох молодих авторів? Мабуть, ні. Цей тандем виявляється абсолютно закономірним із критеріїв щирості і провокаційності. Ця парочка аж занадто відкрито-справжня і незалежна, як для сучасного піар-суспільства.

12. http://www.e-motion.com.ua/
Катерина Гічан
Любко Дереш

…Наскільки хочу, настільки і розкриваюся. Відвертість може стати літературним прийомом. Деколи я розкриваюся тільки на 10 відсотків, а інше все — вигадка. Інколи — майже повністю. Але я не ставлю конкретної мети показати себе то з такого, то з іншого боку, та ще й у відсотках. У літературі нічого подібного немає: якщо воно йде, то воно йде так, як треба. І ніхто насправді не думає під час писання, чи він розкривається, чи ні.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій