новини : Повідомлення

2005-05-03

Розлучення по-кальварійськи

29 квітня 2005 року, "оформлено розлучення" між культовим українським видавництвом "Кальварія" та одіозним (за його власним визначенням) письменником Олександром Ірванцем.
Днями було підписано протокол до авторської угоди між видавництвом Кальварія і автором роману "Рівне/Ровно" Олександром Ірванцем. Протокол передбачає повернення авторові всіх прав, які до 6 вересня 2006 року належать видавництву і підтверджує відсутність взаємних претензій сторін.
Як не дивно, але причиною підписання такої угоди стали пропозиції польських і російських видавців купити права на видання роману Олександра Ірванця "Рівне/Ровно", правовласником яких було видавництво "Кальварія". Оскільки існуюча авторська угода обмежувала можливості видавця в діях щодо більш ефективної промоції автора і його творів за кордоном, видавництво вирішило запропонувати Ірванцеві вибір. Або підписання додаткового протоколу до чинної угоди, який би дозволяв видавцеві ефективніше розпоряджатись належними йому правами і при цьому, природньо, накладав на видавця додаткові зобов"язання. Або повернути авторові всі належні видавцеві права, включно з правом самостійно укладати угоди із зацікавленими сторонами, і самостійно ж захищати свої інтереси. Ірванець вибрав "свободу".
Петро Мацкевич, головний редактор видавництва "Кальварія":
"Одним зі стратегічних напрямків діяльності видавництва є промоція українських сучасних авторів за кордоном, що тягне за собою необхідність перегляду авторських угод з багатьма авторами для забезпечення ефективнішої діяльності в цьому напрямі, і, зокрема, ефективного захисту прав авторів і інтересів видавництва.
Тому ми воліємо відмовитись від чималих для українського видавця коштів сьогодні (як у прикладі з Ірванцем), аніж створювати проблеми для авторів у майбутньому".
Яскравим прикладом ефективної діяльності видавництва у цьому напрямку на "правильних" умовах з автором є доля творів Любка Дереша. Як вже повідомлялося, його роман "Культ" вийшов в одному з найбільших польських видавництв і вже з"явився в усіх польських книгарнях. Найближчим часом у цьому ж видавництві вийде його роман "Архе". Цього ж року "Культ" вийде німецькою мовою, а наступного - сербською. Усі закордонні видання Дереша здійснюються одними з найпотужніших місцевих видавництв, які в стані забезпечити якісний переклад, промоцію і достойну авторську винагороду. Так, наприклад, Дереш нещодавно повернувся з десятиденного промоційного туру Польщею, зорганізованого польським видавцем.
Зараз "Кальварія" розпочала роботу над щорічним каталогом прав для пропозицій іноземним видавцям. До нього включатимуться тільки твори тих авторів, з якими видавництво уклало угоди на нових умовах. На сьогодні до каталогу вже увійшли твори Любка Дереша, Тараса Прохаська, Юрка Іздрика, Марини Меднікової та інших.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій