новини : activity

2004-11-05

Про наших партнерів і авторів...

"День", №199, середа, 3 листопада 2004
Колір, шум, слово...
Наталя СУРТАНОВА
Костянтин Дорошенко - один із найбільш неординарних українських професіоналів у сфері культури, який за останні кілька років ініціював низку соціально резонансних проектів сучасного мистецтва. Їх відмінна риса - свідоме провокування української аудиторії на дедалі глибше сприйняття й розуміння актуальних культурних процесів і механізмів.
4 листопада в галереї Національної спілки художників України відкриється новий кураторський проект Костянтина Дорошенка - мультимедійна виставка "Пурифікация". Подробиці - в інтерв'ю з Костянтином.
ЩО БУДЕМО "ОЧИЩАТИ"
— Що таке проект "Пурифікация"?
- Цей проект представляє нові тенденції актуального українського мистецтва в безпрецедентній для тутешнього досвіду мультимедійності. Крім традиційних для українського contemporary art живопису й фотографії, в ньому буде представлена звукова інсталяція й література. Звук, як органічна, не декоративна медіа арт- проекту - нова для України тенденція, хоч у світі вона активно запитана з 90-х років минулого століття. А літературний твір як частина виставки - рідкість і для світового сучасного мистецтва. У цьому разі з неї все й почалося.
У січні львівський письменник Любко Дереш - зірка молодої української літератури останніх років - написав на моє прохання для одного громадсько-політичного журналу есе про культурні проблеми, що хвилюють сучасну молодь. Його футуристичний "М'який сірий шум" вразив мене талановитою й переконливою маніфестацією кардинально нових потреб - естетичних, духовних, поведінських - від імені тих, хто тільки починає формувати соціум нового тисячоліття. Не меншою мірою я був вражений співзвучністю настроїв есе моєму відчуттю все більшого віддалення ідеологій й образності сучасної української культури, насамперед художнього середовища, від неминуче змінного світовідчуття споживача мистецтва - не загальностатистичного "простеця", а схильної до рефлексії, інтелектуально розкутої людини. Для позначення назрілої тенденції в сприйнятті культури, життя, аж до рівня міжособистісних стосунків, Дереш використав термін "пурифікація". ...
У КОНТЕКСТІ МИРНИХ ТЕНДЕНЦІЙ
- Які процеси в українській культурі ви вважаєте актуальними та співзвучними загальносвітовим?
... підписання впливовим німецьким видавництвом Suhrkamp договору з львівською "Кальварією" про переклад і видання в Німеччині роману "Культ" Дереша...

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій