новини : activity

2016-10-28

Кендзі Міядзава: як, чому і навіщо

У середу 26 жовтня в Українсько-Японському Центрі НТУУ «КПІ» відбулася презентація збірки українських перекладів казок-притч Кендзі Міядзава «Ресторан, де виконують побажання» Кендзі Міядзава. Казки-притчі, які видано до 120-ї річниці від дня народження Автора. Видання здійснено за підтримки Support Program for Translation and Publication on Japan.

Розпочалася презентація читанням невеликого уривку з книги. Читав Василь Довжик, український актор кіно й театру, радіоведучий, перекладач і письменник, заслужений діяч мистецтв України і лауреат багатьох премій. Василь Довжик з тих людей, кого впізнають по голосу, адже саме його голосом на Українському радіо звучить класична і сучасна українська література. Він створив ту неповторну атмосферу, що дозволила відвідувачам забути про перший сніг за вікном і поринути у казковий світ Кендзі Міядзава.

Під час заходу Ксенія Мацкевич, куратор проекту, розповідала історії створення книги та, зокрема, ілюстрацій до неї; згадувала цікаві моменти робочого процесу, результатом якого стала презентація українського видання. Був присутній також і перекладач казок-притч – Ігор Дубінський. Він показав цікаву підбірку фрагментів мультфільмів за титульним твором Міядзава — присутні могли побачити, як сприйняття цього твору змінювалися впродовж половини сторіччя. По завершенні вечора перекладач залишав цікаві автографи — японською та українською мовами.

Спеціально з Одеси до Києва на презентацію приїхала ілюстраторка книги, майстер суміе та ікебана Неоніла Єфімова! Просто під час презентації вона на рисовому папері наживо створювала неймовірні роботи в стилі суміе! Кожен гість мав можливість отримати незвичний автограф художниці — малюнок просто в книзі, причому ці авторські малюнки не повторювалися. Приємною несподіванкою став подарунок Українсько-Японському Центру від майстрині – картина з гілкою сакури в техніці суміе, яка тепер прикрасить бібліотеку Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ». До речі, в самому Центрі проходять заняття з мистецтва суміе, де кожен зможе навчитися цій техніці.

Дивіться фотозвіт тут

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій