новини : activity
2016-10-28Кендзі Міядзава: як, чому і навіщо
У середу 26 жовтня в Українсько-Японському Центрі НТУУ «КПІ» відбулася презентація збірки українських перекладів казок-притч Кендзі Міядзава «Ресторан, де виконують побажання» Кендзі Міядзава. Казки-притчі, які видано до 120-ї річниці від дня народження Автора. Видання здійснено за підтримки Support Program for Translation and Publication on Japan.Розпочалася презентація читанням невеликого уривку з книги. Читав Василь Довжик, український актор кіно й театру, радіоведучий, перекладач і письменник, заслужений діяч мистецтв України і лауреат багатьох премій. Василь Довжик з тих людей, кого впізнають по голосу, адже саме його голосом на Українському радіо звучить класична і сучасна українська література. Він створив ту неповторну атмосферу, що дозволила відвідувачам забути про перший сніг за вікном і поринути у казковий світ Кендзі Міядзава.
Під час заходу Ксенія Мацкевич, куратор проекту, розповідала історії створення книги та, зокрема, ілюстрацій до неї; згадувала цікаві моменти робочого процесу, результатом якого стала презентація українського видання. Був присутній також і перекладач казок-притч – Ігор Дубінський. Він показав цікаву підбірку фрагментів мультфільмів за титульним твором Міядзава — присутні могли побачити, як сприйняття цього твору змінювалися впродовж половини сторіччя. По завершенні вечора перекладач залишав цікаві автографи — японською та українською мовами.
Спеціально з Одеси до Києва на презентацію приїхала ілюстраторка книги, майстер суміе та ікебана Неоніла Єфімова! Просто під час презентації вона на рисовому папері наживо створювала неймовірні роботи в стилі суміе! Кожен гість мав можливість отримати незвичний автограф художниці — малюнок просто в книзі, причому ці авторські малюнки не повторювалися. Приємною несподіванкою став подарунок Українсько-Японському Центру від майстрині – картина з гілкою сакури в техніці суміе, яка тепер прикрасить бібліотеку Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ». До речі, в самому Центрі проходять заняття з мистецтва суміе, де кожен зможе навчитися цій техніці.
Дивіться фотозвіт тут