новини : Новинки

2016-03-10

Минуле-сучасне-майбутнє в романі «Кілька років зими»

Кожен автор, коли пише нову книгу, намагається створити свою власну неповторну атмосферу, — розповідає автор очікуваної новинки, рок-музикант і телеведучий Валентин Терлецький, — свій внутрішній світ, який дихає, виглядає, живе унікальним, ні на кого не схожим життям. «У кількох роках зими» я теж творив такий світ, чи позасвіття. Але відбувалося це не на порожньому місці. Я здавна закоханий в епоху бароко, подеколи навіть відчуваю себе самого якимось таким «бароковим», химерним, чи що. Й інколи це не схоже на метафору. Ось і в цьому романі я підсвідомо занурився у певну бароковість — це стосується, перш за все, атмосфери книги та її щільно переплетених і прихованих змістів. Одним словом — химерно. Також підсвідомо я спирався на досвід моїх улюблених майстрів «загадкової атмосферності» — Е. Т. А. Гофман, Е. А. По, Ф. Кафка, Рей Бредбері. Ні, я не копіював їхню «атмосферність», я просто намагався «відповідати». Також я використовував стилістику європейського нуару — теж мою улюблену. Вийшла суміш гримуча, але я особисто якраз і полюбляю все таке — химерне, чудернацьке, незвичне.
В книзі багато алюзій на сучасність світу і нашої країни. Це теж вийшло не спеціально. Заборона казок, власне як і мрій в цілому, що покладено в основу сюжету, перегукується з тою реальністю, в якій Україна опинилася кілька років тому. А намагання цю мрію повернути — із сьогоденням. У романі є соціальний стрижень – виживання людини за екстремальних умов, гноблення інтересів певних верств суспільства, боротьба за свої права. Напевно, українці як ніхто інший відчувають це на собі щодня.
Щодо пророцтв на майбутнє. Довелося чути від читачів, що деякі речі, описані у моїх творах, мають здатність збуватися. Що ж — книга пишеться не завжди так, як того хоче автор. Я вірю в певну містику написаних творів, в їхню спроможність втілюватися в реальності. І якщо слідувати цьому принципу, то в нашій країні ця похмура злиденна зима коли-небудь закінчиться, і на зміну їй неодмінно прийде довгоочікувана весна. Я знаю, що добро завжди перемагає. Бо «наприкінці всього — початок».

Нагадаємо, що книга, анонсована видавництвом «Кальварія», має з’явитися на полицях книгарень навесні цього року. А поки майбутнім читачам представлено перший трейлер нової книги Валентина Терлецького «Кілька років зими»


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій