новини : Інтерв'ю

2016-02-01

Саундтрек до буктрейлера

Лідер гурту «Декаданс», телеведучий і письменник Валентин Терлецький розповів історію створення пісні, яка звучить в першому буктрейлері до роману «Кілька років зими»:

Пісня має назву «Якщо ти першою підеш від мене» за однойменним текстом з моєї поетичної збірки «П’ята пора року». Вона номінально зараховується до творчості мого гурту «Декаданс», хоча в її створенні взяло участь лише двоє музикантів групи — я і наш гітарист та основний композитор Володимир Кондратенко. Але музику саме цієї пісні також написав я. Це сталося роки два тому, одного пізнього вечора, коли мелодія раптово почала вириватися з мене і одразу «просилася на гітару». Текст був написаний раніше, і як тільки з’явилася музика, я одразу зрозумів, що на неї ідеально лягає саме цей текст, музика ніби спеціально створилася для цього вірша. За гармонією пісня дуже складна, я точно не писав нічого складнішого ні до, ні після цього. Навіть назви більшості акордів ми потім шукали в Інтернеті і були вельми здивовані, що такі взагалі існують. Не дивно, що цю пісню я не наважувався виконувати на своїх сольних виступах, бо цей мій композиторський винахід відверто перевершив мої вміння як музиканта. Та нещодавно на черговій «Зимовій акустиці» в Запоріжжі я таки набрався сміливості й заграв прем’єру цієї пісні «на люди». Начебто, вдалося виконати її більш-менш схоже на оригінал.
Записали пісню ми з Вовою «Кондратом» на нашій приватній студії. Я виконав партії основного вокалу та всі «беки», також записав партії міді-скрипок. Вова зіграв на всіх гітарах, на бас-гітарі, піаніно, міді-віолончелі, прописав партії ударних та електронний луп. Але чогось не вистачало, аби композиція почала «сяяти». В аранжуванні і звучанні я хотів досягти моєї улюбленої бароковості, особливої щемливої таємничості, а для цього був потрібен якийсь нестандартний інструмент. І тут ми згадали про мандоліну. Вова витягнув із своїх музичних закапелків стару напівживу мандоліну, яку ми вже використовували кілька разів під час записів і яку тепер довелося дещо підремонтувати. Йому довелося знову опановувати цей доволі норовливий інструмент, згадувати техніку гри, перекладати і без того складі акорди гармонії на її специфічну аплікатуру. Але він впорався! За кілька годин напруженої праці пісня була записана.
На жаль, всі записані треки ще не зведеної композиції незабаром «вбилися» через прикру поламку комп’ютера, безслідно пропали. Але, зважаючи на особливу складність пісні, ми не наважилися її переписувати ще раз. У трейлері звучить робоча версія зведення, яка дивом збереглася.
Вважаю, що саме ця пісня якнайкраще пасує до загального настрою роману «Кілька років зими». На мою думку, її основний меседж і емоція вдало перегукуються з текстом книги. І тепер я обов’язково виконуватиму її «вживу» на презентаціях роману.


Нагадаємо, що 21 січня на Youtube-каналі рок-гурту «Декаданс» оприлюднено перший трейлер нової книги фронтмена, телеведучого й письменника Валентина Терлецького «Кілька років зими» .
Книга, анонсована видавництвом «Кальварія», має з’явитися на полицях книгарень в березні цього року. Але до того часу читачам буде представлено ще й другий буктрейлер.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій