новини : Огляди та аналітика

2016-01-13

Від 2015-го до 2016-го

Петро Мацкевич, директор і власник видавництва «Кальварія», підвів підсумки-2015 та розкрив деякі плани видавництва у 2016-му

Рік, що минув, був для «Кальварії» і за новинками, і за додруками роком лише сучасних українських авторів. І хоча восени планувалися до видання кілька перекладних книжок, ми перенесли їх публікацію на 2016-й, ювілейний для «Кальварії», рік. Ми свідомо зменшили кількість нових книжок і більше уваги приділили проведенню промоційних заходів, кількість яких (в середньому 2-3 на місяць), обмежувалась лише можливістю Авторів взяти у них участь. Серед наших новинок були: два дебюти в художній літературі, дитяча книга, за якою вже цього року має вийти у прокат повнометражний фільм, мистецтвознавче дослідження, соціальний видавничий проект і кілька нових книг від метрів сучасної української літератури. При цьому кожна з новинок має свою особливу «родзинку».
За минулий рік також було надано низку ліцензій на різні використання творів «кальварійських» авторів в Україні та закордоном та підписано кілька угод із новими Авторами та правовласниками.
Крім того, «Кальварія» виграла судову справу, ініційовану колишнім директором «Кальварії» Анеттою Антоненко проти видавництва і Апеляційний суд уже підтвердив рішення суду першої інстанції, а Антимонопольний комітет України заборонив пані Анетті Антоненко використання у своїй діяльності позначення «Кальварія», яке вона намагалась привласнити. І хоча ця судова тяганина, котра тривала більше року, забрала багато часу та сил, 2015-й рік завершився для нас казкою.
Так 19 грудня було проведено кіно-літературну презентацію дитячої «Казки Старого Мельника» у Різдвяному Арсеналі за участі автора книжки та акторів, режисерів і художників однойменного фільму.

Рік 2016-й для нас особливий, адже наприкінці листопада «Кальварія» відзначить своє 25-ти річчя. У планах-2016 як власні, так і спільні партнерські проекти української та перекладної літератури. Проте, всіх новин поки не розкриватиму, аби залишились і сюрпризи.
З перекладних новинок вже найближчим часом у серії The New York Times bestselling Author вийдуть два світових бестселери: «Сповідь шаленого дівчиська» Джекі Колінз (переклад Анастасії Злобенець) і «Срібна зірка» Джанет Волз (переклад Наталії Білюк). Це — дуже різні, навіть — протилежні, книжки. Спільним для обох є неймовірна успішність видань та Авторок в цілому. А також те, що головні персонажі обох історій — дівчата-підлітки. Але, якщо «Сповідь шаленого дівчиська» розповідає про підліткові роки дикунки, яка згодом очолить бізнес-імперію свого батька. То «Срібна зірка» — захоплюючий і спокутний роман про двох сестер-підлітків, яких покинула мати в пошуках «власного простору та рівноваги», а вони вирішують тікати через всю країну аби уникнути опікунських служб і почати нове життя в маленькому містечку.
Наступну новинку можна віднести до категорії найбільш очікуваних книжок серед перекладів. Цього року виповнюється 120 років від народження Автора, книга якого в Україні вийде вперше: Кендзі Міядзава, видатний японський мислитель, автор дитячої літератури, буддист, активіст, націоналіст та один із найбільш «читаних» авторів у сьогоднішній Японії. Збірка казок-притч під назвою «Ресторан, де виконують побажання» вийде в чудових перекладах Ігоря Дубінського та з оригінальними ілюстраціями.
Готуємо також цікавий литовський проект, задуманий як пара книжок — «доросла» й дитяча з однієї теми. «Доросла» книга — це документальна проза про події 1948-49 років у Литві, написана одним із учасників антирадянського супротиву й доповнена архівними фото: Льонґінас Балюкявічюс «Щоденник партизана Дзукаса» в перекладі з литовської Василя Капкана. У Щоденнику описано різні події та побут партизан — борців із радянською окупацією, доповнені розмислами про героїзм і свідому жертовність та осмисленням зради. За цією документальною прозою у сучасній Литві було створено дитячу книжку, яка, по суті, є мальованим переказом для дітей «Щоденника партизана Дзукаса»: Вітаутас В.Лансбергіс «Жаба в бункері».
Також готуємо або вже завершили підготовку ще кількох цікавих перекладних прозових та поетичних книжок, які будемо анонсувати окремо.
Окремі анонси будемо робити й про новинки та перевидання українських Авторів, які готуємо. Зараз лише коротко про деякі з них.
Нова книга Євгенії Кононенко «Моя Україна». Це — збірка есеїв метра сучасної української літератури, які вирізняються новим прочитанням минувшини і осмисленням сьогодення України...
Оригінальна та несподівана алегорія сучасного світу і водночас, просто цікава історія про одну людську мрію — це нова повість харківської поетки, письменниці та художника-графіка Марії Козиренко «Жуйка», яка вийде з ілюстраціями Авторки. Це — друга прозова книжка Марії Козиренко, за творчістю якої ми слідкуємо від її поетичного дебюту. Гарний стиль, цікава історія, «смачні» асоціації та оригінальні учасники подій — це лише частина принад нової книжки.
Четверта прозова книга запорізького письменника, рок-музиканта й телеведучого Валентина Терлецького «Кілька років зими» навіть уже має спеціальну відзнаку від фестивалю фантастики «Волфкон». Хоча, на мій погляд, це дуже реалістичний роман-притча з масою алегорій новітньої історії України. Ба, це навіть щось більше. Це й не дивно, адже роман писався 19 років...
Маємо ще в роботі кіно-літературний, веселий дитячий, історичні та інші проекти, про які анонсуємо свого часу.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій