новини : Повідомлення

2014-05-05

Зміни в «Кальварії»: новий директор, нове доменне ім’я та нові плани

З 30.04.2014 Антоненко Анетта Леонідівна звільнена з посади директора ТОВ «Кальварія». До моменту призначення нової особи обов’язки директора ТОВ «Кальварія» виконуватиме мажоритарний власник видавництва Мацкевич Петро Олексійович. Він також буде і єдиним підписантом будь-яких офіційних документів ТОВ «Кальварія». Відповідні зміни вже внесені до ЄДРПОУ.

Також видавництво «Кальварія» змінює доменне ім’я свого офіційного Інтернет-представництва на таке calvaria.org.ua та відповідно змінюється контактна інформація, яку можна побачити на сторінці «Контакти».

Причиною стали дії попереднього директора ТОВ «Кальварія» пані Анетти Антоненко, які загрожують існуванню видавництва і, як наслідок, — повна втрата довіри до неї зі сторони мажоритарного власника. Фактично пані Анетта Антоненко вчинила спробу привласнити усі напрацювання ТОВ «Кальварія», які створювались більше 20 років. Дії, вчинені екс-директором ТОВ «Кальварія» роблять абсолютно неприйнятною для видавництва будь-яку подальшу співпрацю між Антоненко Анеттою Леонідівною та ТОВ «Кальварія», як також і будь-яку дотичність імені «Антоненко Анетта Леонідівна» до назв «Видавництво Кальварія» чи «Кальварія» у видавничій та культурній сферах.

«Принцип прозорості у стосунках між партнерами є, з моєї точки зору, базою будь-якої «здорової» справи. Тому виявлені факти «закулісних» дій пані Анетти Антоненко мене не просто обурили — я вважаю подібні вчинки неприйнятними, особливо у видавничій галузі, яка мала би демонструвати певні стандарти бізнес-культури, — коментує ситуацію мажоритарний власник ТОВ «Кальварія» Петро Мацкевич, — вони також змусили мене переглянути низку планів щодо подальшого розвитку «Кальварії», зокрема призупинити переговори щодо залучення інвестицій до видавництва, як також призупинити реалізацію кількох розпочатих проектів, зокрема й щодо захисту авторських прав».

ТОВ «Кальварія» було засноване 1991 року у Львові. З 1993 року за ініціативою його співзасновника доцента кафедри теоретичної фізики Львівського університету, к.ф.-м. наук Петра Мацкевича підприємство розпочало власну видавничу програму, а від 1995 року видання книжок українською мовою стало основним видом діяльності товариства. З того часу ТОВ «Кальварія» відоме широкому загалу під комерційною назвою «Видавництво «Кальварія» і сьогодні його заслужено відносять до знакових гравців українського книжкового ринку.
Петро Мацкевич розробляв і запроваджував принципи роботи видавництва «Кальварія», які сформували його репутацію та імідж і довгий час були основою діяльності видавництва; впродовж 20-ти років формував стратегію розвитку, був головним редактором (1995–2006), незмінним фактичним керівником і обличчям видавництва в Україні та закордоном; з 2003 року першим з українських видавців розпочав реалізацію програми системної промоції сучасної української літератури закордоном. Він розробив базові авторські угоди видавництва (перша угода підписана 1994 року), ліцензійні угоди з українськими та закордонними видавцями (перша ліцензія надана 1998 року); випрацював принципи відбору рукописів, роботи з авторами, редакційного опрацювання творів тощо; був розробником промоційних матеріалів та каталогів прав видавництва тощо; до 2011 року координував УСІ видавничі проекти видавництва «під ключ»: від рукопису і прийняття рішення про видання до контролю за поліграфічним виконанням тиражу та промоції автора та твору.

2001 року, з метою реалізації проектів у сфері культури (у тому й у видавничій галузі), реалізація яких можлива лише за фінансової підтримки міжнародних інституцій та благодійних організацій, Петро Мацкевич заснував благодійний фонд «Фундація видавництва “Кальварія”», розробив та апробував на низці власноручно реалізованих проектів концепції базових проектів цього фонду, які використовуються й донині.

Пані Анетта Антоненко з 1995 року виконувала обов’язки директора ТОВ «Кальварія» і до 2011 року самостійних видавничих проектів не реалізовувала. 2001 року вона стала міноритарним співвласником ТОВ «Кальварія». З моменту заснування благодійного фонду «Фундація видавництва “Кальварія”» вона обіймала там посаду керівника проектів, хоча до 2011 року реальним розробником та координатором більшості проектів Фундації був Петро Мацкевич.

З 2011 року у зв’язку з планами залучення інвестицій до видавництва «Кальварія» та розробкою подальшої стратегії його розвитку, розробкою та реалізацією проектів у інших сферах Петро Мацкевич тимчасово зменшив свою активну участь у видавничих проектах і розширив повноваження директора, надавши пані Анетті Антоненко можливість реалізовувати власні видавничі проекти у рамках ТОВ «Кальварія» попри відсутність у директора відповідного досвіду. А за кілька років до цього Петро Мацкевич передав у повне управління пані Анетти Антоненко благодійний фонд «Фундація видавництва «Кальварія», разом із відпрацьованими методиками роботи з міжнародними фундаціями, солідним порт-фоліо реалізованих проектів, ідеями та принципами реалізації нових проектів, які й сьогодні реалізує Фундація, та бездоганною репутацією. Хоча до 2011 року продовжував розробляти та реалізовувати більшість проектів цього Фундації.

Таким чином з 2011 року, за згоди Петра Мацкевича, практично у повному розпорядженні пані Анетти Антоненко опинились реномоване видавництво і реномована Фундація цього видавництва, що при об’єднанні зусиль та репутацій є дуже сприятливим для для обох сторін у їхньому подальшому розвитку. При цьому пані Анетта Антоненко була відкрито поінформована щодо планів залучення інвестицій у видавництво, що, природно, передбачає передачу інвесторові значної частки голосів у товаристві (говорячи простою мовою — їх продаж), як також і про те, що Петро Мацкевич уже розпочав низку перемовин з цього приводу. Пані Анетта Антоненко погодилась на це.

Однак, у пані Анетти Антоненко, вочевидь, з’явились зовсім інші плани. Чи то амбіції зросли до непомірних розмірів, чи то переляк перед майбутнім інвестором охопив — адже інвестиції це передовсім відповідальність і необхідність працювати на якісно вищому рівні. Але про це можна тільки здогадуватись. Та й робити якісь оцінки подій за намірами чи мотивами людей причетних до них, — річ безнадійна — це парафія психіатрів. Оцінювати варта лише дії. А вони були, зокрема, й такими:
1. Восени 2013 року фізична особа Антоненко Анетта Леонідівна як єдиний власник зареєструвала ТОВ «Видавництво Кальварія». Причому юридична адреса цього нового видавництва збігається з юридичною адресою ТОВ «Кальварія», а назва новоствореного ТОВ — «Видавництво Кальварія» повністю збігається з комерційною назвою ТОВ «Кальварія», а також з тим, як у всіх репутаційних та споживчих аудиторіях (від ЗМІ до покупця книжок) ідентифікують та називають ТОВ «Кальварія», засноване 1991 року.
Таким чином пані Анетта Антоненко створила нове підприємство, яке є майже повним клоном реномованого видавництва з більш ніж двадцятилітньою історією (ТОВ «Кальварія»). І це вчинив чинний директор ТОВ «Кальварія» та його співвласник!
Створення підприємств-клонів є типовою технологічною схемою недобросовісної конкуренції, адже, окрім усього іншого, це дає можливості неправомірного використання чужої ділової репутації та досягнення неправомірних переваг у конкуренції.
Окрім того, вже сама наявність зареєстрованого підприємства-клона робить неможливим залучення інвестицій у «материнське» підприємство для розвитку його бізнесу — жоден інвестор не буде вкладати кошти у видавництво, яке має свого клона. Таким чином створення пані Анеттою Антоненко ТОВ «Видавництво Кальварія» створює суттєві перешкоди для розширення бізнесу ТОВ «Кальварія» за рахунок залучення інвестицій.
2. Скориставшись більш ніж десятилітньою співпрацею ТОВ «Кальварія» з патентним повіреним, а також своїм службовим становищем, Антоненко Анетта Леонідівна ввела в оману і переконала патентного повіреного у тому, що ТОВ «Кальварія», за повної згоди усіх співвласників, вирішило внести мінімальні зміни у свій фірмовий стиль і зареєструвати новий знак для товарів та послуг не на ТОВ «Кальварія», як на юридичну особу, а особисто на неї — фізичну особу Антоненко Анетту Леонідівну.
Таким чином Антоненко Анетта Леонідівна подала заявку на реєстрацію знаку для товарів та послуг на власне ім’я, як на фізичну особу. При цьому знак, поданий на реєстрацію Антоненко Анеттою Леонідівною більше ніж на 80% збігається з тим, яким ТОВ «Кальварія» від 2000 року маркувала і досі маркує УСІ видані книжки, власний сайт, усі рекламні матеріали та використовувала і використовує його у своєму фірмовому стилі (бланки, візитки, конверти, банери тощо). А отже більшість представників репутаційної чи споживчої аудиторії ТОВ «Кальварія» (від ЗМІ до покупця книжок) навіть не зауважать різниці між цим знаком і традиційною символікою ТОВ «Кальварія», а отже будуть просто введені в оману.
3. Скориставшись своїм службовим становищем пані Анетта Антоненко у 2014 році переоформила на себе, як на фізичну особу, доменне ім’я calvaria.org, яке з 2002 року є доменним іменем Інтернет-сайту ТОВ «Кальварія» і на якому розміщено інформаційні текстові, графічні, фото-, відео- та аудіоматеріали, котрі створювались спеціально для цього ресурсу від 2002 року.
За умови подальшого використання цього ресурсу новоствореним пані Анеттою Антоненко підприємством, це дає можливості цьому підприємству на неправомірне використання чужої ділової репутації та досягнення неправомірних переваг у конкуренції, як також введення в оману споживачів.

Таким чином Антоненко Анетта Леонідівна де-факто вчинила спробу привласнити усі напрацювання ТОВ «Кальварія», які створювались більше 20 років значною мірою за рахунок ідей мажоритарного власника ТОВ «Кальварія» Петра Мацкевича та його зусиль з реалізації низки унікальних проектів «повного циклу» — від ідеї та розробки деталей, організації творчих груп, спроможних ці проекти реалізувати, безпосередньої участі у їх реалізації до проведення інформаційної кампанії про їх результати.
Не роблячи жодних емоційних оцінок дій пані Анетти Антоненко, зробимо лише одне припущення: можливо, вона сама не бачить у своїх діях нічого поганого, бо саме так розуміє цивілізовані, майже Європейські, стосунки між багаторічними партнерами.

Тому усі перераховані вище дії, вчинені Антоненко Анеттою Леонідівною щодо ТОВ «Кальварія» роблять абсолютно неприйнятною для ТОВ «Кальварія» будь-яку подальшу співпрацю між Антоненко Анеттою Леонідівною та ТОВ «Кальварія», як також і будь-яку дотичність імені «Антоненко Анетта Леонідівна» до назв «Видавництво Кальварія» чи «Кальварія» у видавничій та культурній сферах.

ТОВ «Кальварія» здійснюватиме усі, передбачені законодавством України заходи, спрямовані на захист своїх прав та інтересів.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930228 авторів
347 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій