новини : activity

2014-03-18

Паризький Книжковий Салон-2014. Український аспект

Українські заходи в рамках одного з найбільших у світі книжкових форумівПаризького Книжкового Салону (21.03–24.03.2014) цього року традиційно не обмежаться подіями на виставковому стенді Open Ukraine, а проходитимуть в різних мистецьких закладах Парижа, Страсбурга та Бордо.
Організатори Салону оголосили про участь в експозиції 1200 видавництв та планують прийняти 200 тисяч відвідувачів. Цього року країною – спеціальним гостем Салону стала Аргентина, яка представлятиме 30 письменників, а містом – спеціальним гостем обрано Шанхай.

В українську делегацію до Франції ввійшли письменники Андрій Курков, Юрій Макаров, Любко Дереш, Сергій Жадан, Марина Гримич, Антон Кушнір, Дмитро Чистяк, журналістка та громадський діяч Ірина Славінська, видавці, інші діячі культури.

З нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка на українському стенді заплановано ряд презентацій. Зокрема, перекладач Дмитро Чистяк представить франкомовне видання перекладів пісень Шевченка «Заповіт», видавничий дім «Букрек» презентуватиме українсько-румунське видання «Кобзаря» та нові сучасні переклади цієї геніальної книги російською і казахською мовами. Юрій Макаров та Андрій Курков розкажуть публіці про нову збірку творів відомих українських письменників «Мій Шевченко», спеціальне франкомовне видання якої підготовлено завдяки підтримці Французького інституту в Україні до Паризького Книжкового Салону. Також презентуватиметься подарунковий художній календар (українською, англійською і французькою мовами), який ввібрав у себе репродукції малознаних широкому загалу картин Тараса Шевченка, що демонструють непересічний малярський талант поета.

Українські письменники братимуть участь в літературних зустрічах та дискусіях стосовно загальнополітичного стану в Україні на одній з головних сцен Салону – Сцені Авторів, на стенді Французького інституту, в Українському Літературному клубі та в Інституті Східних мов та цивілізацій (INALCO).
На 22 березня запланована зустріч письменників Марини Гримич та Любка Дереша з читачами в місті Бордо,
а 24 березня відбудеться показ фільму «Мій Шевченко» і дискусія за участі Юрія Макарова та Андрія Куркова в Раді Європи (Страсбург, організатор – Асоціація МІСТ).
Крім того, 25 березня Юрій Макаров прочитає «Шевченківську» лекцію в Українському Вільному Університеті (Мюнхен, Німеччина).

Заходи у Франції проводитимуться в рамках Проекту «Більше країн – Більше книжок» за сприяння Фонду Арсенія Яценюка «Open Ukraine», Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», Посольства Франції в Україні, Французького Інституту в Україні, Проекту «BookPlatform», ECF STEP Beyond, Асоціації МІСТ та особисто всесвітньовідомого економіста, громадського діяча, мецената Богдана Гаврилишина, а також професора Інституту східних мов та цивілізацій (INALCO, Париж) Ірини Дмитришин.

31 березня 2014 р. (початок о 18:30) в «Книгарні Є» (Київ, Лисенка, 3) відбудеться публічний звіт учасників поїздки на Паризький Книжковий Салон.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій