новини : Рецензії
2014-08-01«Гагарін і Барселона»: відгуки
Людмила Сайко, рецензент: «Манера письма – реалістична. Що імпонує – у творах немає зайвих слів чи надмірних описів. Кожен твір – ніби вилущене з непотрібного лушпиння зерно, і читача чекає «найсмачніше»».«Друг читача»
Вікторія Наріжна, письменниця, перекладачка: «З українських книжок остання прочитана — збірка оповідань Руслана Горового «Гагарін і Барселона». Це несподівано міцна збірка, з добре виписаними життєвими історіями, то смішними, то сумними, то трохи наївними, але неодмінно надійно зробленими. А мені саме цього часто не вистачає в сучасній українській літературі».
Книжковий портал «Буквоїд»
Володимир Коцаренко,краєзнавець, Краматорськ: «Тож, здавалося, лише кілька сторінок звичайних слів у книжці. А насправді - суворий вирок нікчемності суспільства з його гуманними деклараціями, підтвердження незмінності законів людського буття у часі, коли дійсно кожен сам коваль свого особистого щастя».
Олена Лiговська, журналіст: ««Гагарін і Барселона» — книга-діалог. Діалог із автором — Русланом Горовим. Діалог із самим собою. І нехай не завжди втішними є внутрішні результати такого діалогу, але головне — є запуск.
Розумієте, запуск?
Книга Руслана Горового запускає у Всесвіт вбудовану ракету думки в кожному, хто її прочитає. І в кожного ця ракета кудись долетить і обов’язково зробить свої важливі відкриття».
Книжковий портал «Буквоїд»
Ольга Герасим'юк, телеведуча, член журі премії «Книга року ВВС»: «...всі почуття, які викликають герої Горового, - живі, гострі, бурхливі. Такі читацькі емоції викликає, як правило, саме література - а не її подоба. Це - моє приватне, читача, розуміння, як розрізнити серед потоку писанини літературу».
ВВС Україна
Інна Булкіна, літературознавець, журналіст: «Это действительно легко, без избыточной художественности рассказанные истории.... По сути, перед нами возрождение на новом этапе традиций натуральной школы второй половины XIX столетия».
газета «Коммерсантъ Украина»
Член журі премії «Книга року ВВС», поет Тарас Федюк: «Мені так само сподобалася книжка оповідань Руслана Горового «Гагарін і Барселона», його твори шукшинські за духом...»
газета «Україна молода»
Борис Захаров, Харківська правозахисна група, Independent Cultural Center «indie»: «Чудова книжка Руслана Горового! Захоплююча, трагічна, подекуди комічна, з особливим почуттям гумору. І з незвичайним, режисерським поглядом автора на буття, абсурдність якого лише утверджує його реальність».
Оксана Поліщук, редактор газеті «Бізнес»: «У Руслана всі твори саме такі, життєві, — і пишуться, і читаються одним ковтком. Я б сказала, здебільшого вони прочитуються навіть не на одному подиху, а на одній сльозі. Бо після його оповідань про звичайні людські долі у горлі чомусь здавлює, а в душі наче виполоскано.
Була б моя воля, я б наполягала на включення творів Горового у шкільну програму для 10-11 класів — для вивчення сучасної української новелістики і просто для того, щоб у підлітків очі на життя відкривалися, а заодно і душі».
Сергій Трухімович, креативний самурай: «Руслан Горовий написав книгу про українців.
«Гагарін і Барселона». Правдиві історії, щиро, без прикрас і політкоректності. Докладно описано те, що відбувалося насправді довкола і всередині героїв. Відтак прості люди стали Героями, хоч і не на сторінках книги про історію України».
Книжковий портал «Буквоїд»
Іван Рябчій,радіоведучий, перекладач: «Звісно, фах режисера накладає на книжку відповідний відбиток: часом вона читається, як добре написаний сценарій. І не дивно, що в Горового, як він зізнається, видавці просять романи – роман у такому темпі, як повість «Дев’яноста хвиля міграції», став би хітом».
Інтернет-видання «Літакцент»
Іванна Щербина, директор бібліотеки: «Книжка читається легко, мова автора вільна, невимушена і водночас добірна: кожне слово акумулює в собі саме те, єдине вірне значення, що в результаті і створює певний настрій книжки».
ВВС Україна
Антонина Юрченко, керівник агенції Confetti (компанія Євроіндекс): «Коли я читала цю книжку, в мене перед очима була картинка: хлопець ножем вирізає на дереві якісь важливі для нього слова. Така ця проза: справжня, як життя, рельєфна, і ріже по-живому. Ніяких хепі-ендів, але не полишає відчуття чогось світлого. Однозначно раджу читати».
Кость Бондаренко, політолог, голова Інституту української політики: «Руслан Горовий робить спробу дати кілька ілюстрацій до літопису сучасності — ілюстрацій яскравих і чесних, які у майбутньому допоможуть не стільки побачити, скільки відчути нашу епоху. Відчути так, як її відчували ми, сучасники».
Петро Мацкевич, засновник видавництва «Кальварія», директор PR-Prime Company: «Режисерський досвід надає розповідям Руслана Горового дивовижної ясності деталей і справжньої кінематографічності — «картинки» з книжки ще довго стоять перед очима після прочитання».