новини : Репліка

2013-11-30

Щоденик людини-книги

Щоденик людини-книги

Найбільш яскравий для мене досвід відбувся у спілкуванні зі старшим товаришем-йогом, який на той час унаслідок практик досить сильно змінив свою свідомість. Його трансформації увінчалися в якийсь момент тим, що він взяв свою вагітну дружину, і на дев'ятому місяці вони відправилися в Індію, де успішно народили дитину у місті Варанасі, де спалюють померлих. Продали квартиру перед тим, порвали всі соціальні зв'язки. І запросили мене й кількох людей на невеличкий семінар у Гімалаї.
Там з якогось дуру цей товариш підбив мене прийняти досить граничну дозу настоянки аконіту – отруйної речовини, витяжки із болиголова. Тоді я відчув дуже конкретні фізіологічні прояви якогось наближення смерті – охолодження тіла, параліч, починало навіть потроху віднімати дихання. Тобто, можна було уявити себе мертвим"
Любко Дереш


Любко Дереш - "Миротворець" (2013). Один з наймолодших письменників України, не по роках мудрий і освічений Любко Дереш, цьогоріч розродився двома книгами. "Остання любов Асура Махараджа" приємно вразила мене своїм інформаційним полотном і тематикою філософських закрутів.

У «Миротворці» ж, збірнику з двох повістей та оповідання, Любко знову піднімає глобальні теми.. цього разу оповіді торкаються питання протомови, протознання, власне протосуті нашого життя. Тонка лінія між життям і смертю, між буденністю і потойбіччям. Де вона проходить? Який він, Бог і як відчути його присутність в собі, поруч? Дереш разом з своїми героями намагається вловити нитку міркувань, яка плететься з сивої давнини до наших днів у безконечних міріадах інтерпретацій та ситуативних тлумачень.

Знову таки, єдиний мінус у випадку з Дерешем для мене, це малий об'єм. Тематика така, що варто було б написати цілу епічну фантасмагорію. Мені подобалося свого часу зачитуватися різносторонніми творами Бердника. В українській літературі сучасній мені не вистачає креатур, які б писали про подібне. Без зайвого месіанства.)

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій