Валентин Терлецький

Книга Сили. Воля

ISBN: 9789666633968
Класифікатор: Українська художня література. Проза
Серія: Книга сили
К-сть сторінок: 336

Художник (обкладинка, форзац, більше 40 внутрішніх ілюстрацій): Олег Кіналь
Обкладинка тверда
Папір книжковий Munken
Лясе, півкруглий корінець
Формат: 246х173 мм
Рік видання: 2018

До цієї Книги можна використовувати різні визначення: історичний роман, екшн, сага, епічна оповідь, Книга Духу...
Але за змістом, це — художнє дослідження легенд і феномену українського козацтва від його зародження до теперішнього часу, що ґрунтується виключно на реальних подіях, маловідомих фактах та численних загадках. Напружений сюжет, карколомні пригоди, знакові постаті, нерозгадані до цієї пори таємниці запорозьких характерників — все це створює абсолютно новий погляд на минуле українських лицарів, дає несподівані відповіді на болючі питання сьогодення, призводить до переосмислення української історії та допомагає повірити у майбутнє нашого народу.

Серед героїв першого роману серії «Книга Сили. Воля» не лише такі знакові імена, як Дмитро Байда-Вишневецький, Іван Підкова, Семерій Наливайко, Самійло Кішка та інші, а й багато майже невідомих широкому загалу козаків та козацьких старшин.
У цій книзі немає жодного вигаданого персонажа, жодної вигаданої події, жодного вигаданого явища. Усе це колись відбувалося в реальності. І все це тепер має стати відомим, бо «прийшов час»...

«Ідея написання серії книжок «Книга сила» прийшла до мене під час роботи над передачею «Козацька звитяга», яку я протягом чотирьох років робив на Запорізькому телебаченні. — розповідає Валентин Терлецький. — Працюючи над цією програмою, ми стикнулися з матеріалом, який навіть я деякий час – десь із рік — сумнівався, чи видавати це в ефір. Бо ті речі, з якими ми стикнулися, були на межі реальності і надреальності.
Але зараз нам потрібен новий героїчний епос, тим більше, що йде війна, у тому – інформаційна. І ми її страшенно програємо, програємо, бо не знаємо про самих себе, як і що було насправді»
.

Цікаво, що усі імена запорозьких козаків узяті з козацьких реєстрів 1572, 1578, 1581, 1590 рр.; з офіційної документації того часу (універсали, листування, грамоти, інструкції тощо); з літописів: Баркулабівського, Биховця, Авраамки, Красинського, Рачинського, Короткого Київського (Супрасльського), Густинського, «Літописців Волині і України», Львівського, Острозького, Межигірського; з мемуарів та щоденників очевидців і учасників подій, із тогочасних хронік. Однак доволі часто про цих козаків відомо лише ім’я чи прізвисько та участь у тих чи інших подіях, а от дати їхнього народження чи смерті невідомі.

«У книзі немає чітко окресленого головного чи навіть кількох головних героїв. Це особлива «фішка» книги. — говорить Автор. — А її головним героєм є, власне, саме українське козацтво, ба більше – феномен українського і запорозького козацтва. З багатьма героями читач зустрінеться у продовженні «Книги сили». У першій частині дія триває протягом цілого століття — 16-го. І вона стрімко вривається у століття наступне, про яке мова піде у продовженні — «Книга сили. Віра»». А наступною частиною стане «Книга сили. Держава».

Буктрейлер «Книги сили»


Короткий фільм про створення «Книги сили»



Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій