Марина Рудницька

Жити — значить ніби бути

ISBN: 9789666633
Класифікатор: Фахова та наукова література. Філософія
К-сть сторінок: 400

У художньому оформленні обкладинки використана робота Martin Kay “Three Worlds”, право на використання якої люб’язно надано автором.

Увазі читача пропонується філософська праця, в якій найбільш осібні людські переживання, такі як самотність, жах, враження ілюзорності, передбачення, déjà vu чи відчуття прекрасного тлумачаться не як суб’єктивні емоції, а як фундаментальні екзистенційні стани — буттєві настрої, завдяки яким людині розкривається сутність буття. Ці настрої, на думку авторки, лежать в основі мистецтва і філософії, дозволяючи їм зазирнути за завісу ілюзорності, в якій ми всі «ніби є», і побачити істину. Лише повертаючись до буттєвих настроїв як до свого джерела, філософія здатна вивільнитися від пустої абстрактності, що нині в ній панує, і «повернутися до тієї сутнісної простоти, в якій вона вже ніколи не відступить від свого прямого призначення, ніколи вже не буде суто теоретичною, відстороненою від людини і її тривоги за власне буття».

Марина Рудницька — автор книги — вважає, що «філософія єдина могла б підтримати і зорієнтувати людину на краю тієї безодні, що відкривається перед кожним завжди так несподівано, вказати правильний напрямок, захистити від відчаю». Тобто філософія потрібна, аби надавати розуміння сенсу буття.

У її книзі осібні людські переживання, такі як самотність, жах, враження ілюзорності, передбачення, дежавю чи відчуття прекрасного тлумачаться не як суб’єктивні емоції, а як фундаментальні екзистенційні стани — буттєві настрої, завдяки яким людині розкривається сутність буття. Ці стани, на думку авторки, лежать в основі мистецтва і філософії, дозволяючи їм зазирнути за завісу ілюзорності, в якій ми всі «ніби є», і побачити істину.

«…найбільшим сюрпризом для читача стане... рідкісна для філософських творів вельми світла і піднесена тональність книги, її винятково гармонійний світ, — говорить у передмові до книги провідний фахівець Центру європейських гуманітарних досліджень Києво-Могилянської Академії Юрій Вестель, — Напружені роздуми подеколи несподівано і водночас природно і непомітно — певна річ, завдяки внутрішній логіці викладення — перетворюються на ліричний вірш у прозі, а іноді на справжній гімн буттю і дійсності...».

Видавничий проект здійснено під безпосереднім керівництвом засновника видавництва "Кальварія" Петра Мацкевича.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій