Марина Рудницька

Жити — значить ніби бути

ISBN: 9789666633
Класифікатор: Фахова та наукова література. Філософія
К-сть сторінок: 400

У художньому оформленні обкладинки використана робота Martin Kay “Three Worlds”, право на використання якої люб’язно надано автором.

Увазі читача пропонується філософська праця, в якій найбільш осібні людські переживання, такі як самотність, жах, враження ілюзорності, передбачення, déjà vu чи відчуття прекрасного тлумачаться не як суб’єктивні емоції, а як фундаментальні екзистенційні стани — буттєві настрої, завдяки яким людині розкривається сутність буття. Ці настрої, на думку авторки, лежать в основі мистецтва і філософії, дозволяючи їм зазирнути за завісу ілюзорності, в якій ми всі «ніби є», і побачити істину. Лише повертаючись до буттєвих настроїв як до свого джерела, філософія здатна вивільнитися від пустої абстрактності, що нині в ній панує, і «повернутися до тієї сутнісної простоти, в якій вона вже ніколи не відступить від свого прямого призначення, ніколи вже не буде суто теоретичною, відстороненою від людини і її тривоги за власне буття».

Марина Рудницька — автор книги — вважає, що «філософія єдина могла б підтримати і зорієнтувати людину на краю тієї безодні, що відкривається перед кожним завжди так несподівано, вказати правильний напрямок, захистити від відчаю». Тобто філософія потрібна, аби надавати розуміння сенсу буття.

У її книзі осібні людські переживання, такі як самотність, жах, враження ілюзорності, передбачення, дежавю чи відчуття прекрасного тлумачаться не як суб’єктивні емоції, а як фундаментальні екзистенційні стани — буттєві настрої, завдяки яким людині розкривається сутність буття. Ці стани, на думку авторки, лежать в основі мистецтва і філософії, дозволяючи їм зазирнути за завісу ілюзорності, в якій ми всі «ніби є», і побачити істину.

«…найбільшим сюрпризом для читача стане... рідкісна для філософських творів вельми світла і піднесена тональність книги, її винятково гармонійний світ, — говорить у передмові до книги провідний фахівець Центру європейських гуманітарних досліджень Києво-Могилянської Академії Юрій Вестель, — Напружені роздуми подеколи несподівано і водночас природно і непомітно — певна річ, завдяки внутрішній логіці викладення — перетворюються на ліричний вірш у прозі, а іноді на справжній гімн буттю і дійсності...».

Видавничий проект здійснено під безпосереднім керівництвом засновника видавництва "Кальварія" Петра Мацкевича.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій