Василь Кожелянко

Дефіляда в Москві

ISBN: 9667092992
Класифікатор: Українська художня література. Проза

Найпарадоксальніший український письменник вперше був представлений у книжковому форматі 2000 року саме цим романом. Розкішна інтелектуальна забава для тих, хто має чуття гумору.

Роман «Дефіляда в Москві» — дотепний політичний памфлет, написаний у жанрі альтернативної історії. Цей твір апелює до літературної традиції модерних антиутопій – Дж.Орвел, О.Гакслі, М.Замятін.

Основа сюжету – альтернативна історія про перемогу в Другій світовій війні держав Вісі за значного сприяння українців. Спільні українсько-німецькі війська захопили Москву, вигнали більшовиків за Урал, і тепер готується їх парад на Красній площі.
Головним героєм «Дефіляди» є сотник (лейтенант) українського війська Дмитро Левицький, який їде на парад у Москві. Він заїжджає до Чернівців, щоб навідати батька й коханку Генцю, потім вирушає поїздом до Москви. Сцена в поїзді пародійно (не в останню чергу стосовно актуальної нині «політкоректності») відображає ненависть представників союзних Німеччині держав — України, Румунії та Угорщини — одне до одного. Приїхавши до Москви, замість тріумфального маршу Дмитро бачить убоге шоу, багато з елементів якого свідчать про те, що наближається війна України з Німеччиною.
Сюжетна канва розповіді переривається листами Генці до Дмитра, фрагментами з західноукраїнських газет періоду 2-ї Світової Війни, фрагментами вигаданого підручника з історії України середини 70-х, сном героя про реальні 90-і та футуристими ескізами про життя нащадків Дмитра через століття після війни.
Книжка оперує реаліями, міфами та політтехнологічними моделями, які водночас є і актуальними, і профанно-шаблонними для сучасної України. Для читача, що з ними не знайомий, вона, швидше за все, буде сприйматися як гротескна метафора абстрактного заполітизованого суспільства, описаного з вигадливістю, сарказмом та узагальненнями, що апелюють до художньої манери Дж.Свіфта.

Роман Василя Кожелянка є, за словами автора післямови Ігоря Буркута, свідомо провокативним. "Для нас цей твір перш за все є спробою позбутися застарілих комплексів... легко сміятися з інших, але лише сміх зі своїх недоліків свідчить про міцне психічне здоров"я ". Кожелянко скидає старі міфи у прірву іронії і тут же творить нові.
Роман "Дефіляда в Москві" - лауреат премії журналу "Сучасність". Переможець акції "Книжка року 2000".
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій