Василь Кожелянко

Дефіляда в Москві

ISBN: 9667092992
Класифікатор: Українська художня література. Проза

Найпарадоксальніший український письменник вперше був представлений у книжковому форматі 2000 року саме цим романом. Розкішна інтелектуальна забава для тих, хто має чуття гумору.

Роман «Дефіляда в Москві» — дотепний політичний памфлет, написаний у жанрі альтернативної історії. Цей твір апелює до літературної традиції модерних антиутопій – Дж.Орвел, О.Гакслі, М.Замятін.

Основа сюжету – альтернативна історія про перемогу в Другій світовій війні держав Вісі за значного сприяння українців. Спільні українсько-німецькі війська захопили Москву, вигнали більшовиків за Урал, і тепер готується їх парад на Красній площі.
Головним героєм «Дефіляди» є сотник (лейтенант) українського війська Дмитро Левицький, який їде на парад у Москві. Він заїжджає до Чернівців, щоб навідати батька й коханку Генцю, потім вирушає поїздом до Москви. Сцена в поїзді пародійно (не в останню чергу стосовно актуальної нині «політкоректності») відображає ненависть представників союзних Німеччині держав — України, Румунії та Угорщини — одне до одного. Приїхавши до Москви, замість тріумфального маршу Дмитро бачить убоге шоу, багато з елементів якого свідчать про те, що наближається війна України з Німеччиною.
Сюжетна канва розповіді переривається листами Генці до Дмитра, фрагментами з західноукраїнських газет періоду 2-ї Світової Війни, фрагментами вигаданого підручника з історії України середини 70-х, сном героя про реальні 90-і та футуристими ескізами про життя нащадків Дмитра через століття після війни.
Книжка оперує реаліями, міфами та політтехнологічними моделями, які водночас є і актуальними, і профанно-шаблонними для сучасної України. Для читача, що з ними не знайомий, вона, швидше за все, буде сприйматися як гротескна метафора абстрактного заполітизованого суспільства, описаного з вигадливістю, сарказмом та узагальненнями, що апелюють до художньої манери Дж.Свіфта.

Роман Василя Кожелянка є, за словами автора післямови Ігоря Буркута, свідомо провокативним. "Для нас цей твір перш за все є спробою позбутися застарілих комплексів... легко сміятися з інших, але лише сміх зі своїх недоліків свідчить про міцне психічне здоров"я ". Кожелянко скидає старі міфи у прірву іронії і тут же творить нові.
Роман "Дефіляда в Москві" - лауреат премії журналу "Сучасність". Переможець акції "Книжка року 2000".
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій