Любко Дереш

АРХЕ

ISBN: 9666631512
Класифікатор: Українська художня література. Проза
К-сть сторінок: 276

ОБЕРЕЖНО! Даний текст самоусвідомлюється.

Архетипові формати:
— звичайний режим уваги;
— стан зміненої свідомості тексту;
— розширене сприйняття текстом читача;
— СТАН готовності;
— р о з ч и н е н н я с м и с л і в .
Надмірна концентрація уваги на Об’єктах може призвести до короткотривалих емоційних коливань. Не розглядати за кермом.
«Архе» — дотепна, іронічна інтерпретація поширеної в актуальній поп-культурі теми теорії змови.

Героєві несподівано відкривається таємниця вселенської змови, яку він повинен викрити і знищити. Однак вселенська змова за Дерешем слугує не для маніпулювання людьми задля здобуття влади й багатства. І «Таємний Орден» тут складають не сірі кардинали, чаклуни чи селектована еліта: це радше невидимі деміурги, які бавляться світом, позаяк їм відомі закони і прихована механіка буття. Натомість ілюзія, в якій живуть «непосвячені» — це звичайна, відома зі шкільної програми евклідова геометрія. Ґротескність цього сюжетного ходу автор увиразнює тим, що і сама теорія змови, і способи протистояти їй проголошуються та розігруються представниками молодіжної наркокультури, до того ж відбуваються вони лише в їхній здеформованій психоактивними речовинами свідомості.
Сюжетна канва книги хоча й насичена динамічними пригодами, несподіваними розв’язками та небанальними спостереженнями. Дереш і сам з’являється у власному тексті - і як автор, і як один із персонажів.
Попри формальні експерименти та літературну гру роман Любка Дереша «Архе» містить багато дотепних спостережень та узагальнень стосовно різноманітних молодіжних субкультур, при чому йому вдається послуговуватися універсальними культурними кодами, що робить цю книгу доступною та зрозумілою для якнайширшої читацької аудиторії.


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій