новини : Новинки

2016-07-24

Angry Bird з’явиться на Форумі видавців

До Форуму видавців цього року вийдуть переклади драматургії грузинсько-українського письменника, драматурга та медіаменеджера Баси Джанікашвілі — збірка Angry Bird, до якої увійдуть дві п’єси Автора: Angry Bird і «Гра у вóйнушку». Дві п’єси як дві сторони одного питання: з гумором і жахами, реалістичне та абсурдне.

П’єса «Гра у вóйнушку» є сценарною версією однойменного роману, який виходив і презентувався за участю Автора в Україні 2014 року. Роком раніше Баса брав участь із читаннями п’єси в Міжнародному театральному фестивалі Драбина у Львові. І п’єса, і роман отримали отримали високі оцінки як читачів, так і критиків.
«Хорошая пьеса!» — такий короткий відгук дала у Фейсбуці Тамара Антропова, акторка київського Театру Драми та Комедії на Лівому березі Дніпра.
Василь Шандро, радіоведучий: «Це дуже добра річ. Дуже. Грузинський досвід війни з росією в абсурдистському, карнавальному перетворенні. Хоча якби у нас щось подібне написали, то реакція могла би бути дуже різною. Тому це написано не у нас. Якби я працював зараз в театрі, був би сенс подумати над постановкою».

«Angry Bird» виграла європейський конкурс Talking about borders 2014, і вже поставлена в декількох європейських театрах: у Staatstheater Nürnberg (Німеччина, 2014) і théâtre de Guyancourt (Франція, 2015).

«У Грузії цікаві драматурги такі як Лаша Бугадзе і Баса Джанікашвілі, які за світоглядом і творчою актуальності не відстають від світової драматургії в цілому, — пише у своєму блозі Надія Стефурак, головний редактор Інтернет-проекту «Театраріум». — Щоби привернути глядача, (вони) думають швидше, ніж йде саме життя, або щонайменше у ногу із самим життям».

Обидві п’єси прекрасно читаються. Сподіваємося, що книжкове видання прокладе їм шлях і до постановок в українських театрах. Для Автора це стане особливим призом, адже в його грузинській крові є й частка української (по матері).

Як і попереднє видання Баси, перекладав із грузинської журналіст і перекладач Гіо Арабулі.
Перша презентація відбудеться в рамках Форуму видавців у Львові в Центрі культури і мистецтв Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій