новини : Новинки

2014-07-21

Ген воїна: війна, лірика та детектив

Видавництво «Кальварія» завершує підготовку нової книги Руслана Горового

«Ген воїна» — так називається нова збірка короткої прози Руслана Горового, головного режисера «Магнолія-ТВ», автора та керівника відомого проекту «Служба розшуку дітей», письменника та режисера.
До збірки увійшли чотири історії: історія військового пілота у зоні АТО (оповідання «Нижче неба»), історія кохання сільського електрика та майбутньої залізничниці-практикантки на провінційному залізничному переїзді (оповідання «Переїзд») та історія блогера і його розслідування таємниці загибелі своїх батьків через багато років по тому (оповідання «Buenos dias, chica»). А також — історія однієї сучасної спецоперації, за участі спец призначенців України та Росії, в зоні відчуження та авторська, трохи фантастична, версія того, що насправді сталося на Чорнобильській АЕС майже тридцять років тому (повість «Ген воїна», яка дала назву цій збірці).
Як завжди, майже усі герої Руслана Горового мають реальних прототипів. Навіть у повісті, де висувається фантастична гіпотеза. Адже Автор, як професійний журналіст, дуже обережний зі своїми фантазіями.

«Руслан Горовий у своїй творчості не обмежується якоюсь однією тематикою, — відзначає засновник і директор видавництва «Кальварія» Петро Мацкевич, — постійні подорожі Україною та закордоном дарують йому можливість обирати для своїх творів лише найяскравіші враження, а вміння співпереживати дає Авторові можливість побачити живі, гострі, бурхливі почуття навіть у буденних, на перший погляд, історіях».

Обкладинку книжки «Ген воїна» розробляє художник Андрій Єрмоленко, один із головних представників течії жлоб-арту, арт-директор «Українського тижня» та автор серій робіт «Шевченкіана» та «Анархія». Робота Андрія Єрмоленка для попередньої збірки Руслана Горового «Гагарін і Барселона» стала її візитівкою — малюнок використовувався в плакатах-анонсах презетаціях, футболках і банерах.
А ось для редактора Валерія Терзі, мовознавця та культуролога з Нікополя, ця книга стане першою роботою над текстами "кальварійських" авторів.


Нагадаємо, що протягом минулого року Руслан Горовий представив публіці дві новинки: документальний фільм «Київський потоп» про Куренівську трагедію 1961 року на телеканалі ЧП.INFO та свою нову книжку «Гагарін і Барселона», перша презентація якої відбулася на ювілейному 20-му Форумі видавців у Львові. Пізніше книжку «Гагарін і Барселона» було обрано однією з трьох офіційних книжок 3-го Українського PR-Space Congress, який відбувся 27 вересня 2013 як чудовий зразок storytelling. У вересні ц.р. «Гагарін і Барселона» була названа Книгою тижня книжкового порталу «Буквоїд». У листопаді книжка увійшла до довгих списків конкурсів «Книга року ВВС Україна» та «Літакцент року». В грудні 2013 одне з оповідань збірки було перекладено чеською та опубліковано разом із інтерв’ю з автором у популярному молодіжному часописі Babylon. А 10 червня 2014 Руслан Горовий представив у Карловому університеті Праги документальний фільм «Київський потоп» (з чеським перекладом) і останню збірку «Гагарін і Барселона».

Ольга Герасим’юк, телеведуча, член журі премії «Книга року ВВС»: «...всі почуття, які викликають герої Горового, - живі, гострі, бурхливі. Такі читацькі емоції викликає, як правило, саме література — а не її подоба. Це — моє приватне, читача, розуміння, як розрізнити серед потоку писанини літературу». ВВС Україна
Інна Булкіна, літературознавець, журналіст: «Это действительно легко, без избыточной художественности рассказанные истории.... По сути, перед нами возрождение на новом этапе традиций натуральной школы второй половины XIX столетия». газета «Коммерсантъ Украина»
Іван Рябчій,радіоведучий, перекладач: «Звісно, фах режисера накладає на книжку відповідний відбиток: часом вона читається, як добре написаний сценарій». Інтернет-видання «Літакцент»
Оксана Поліщук, редактор газети «Бізнес»: «Твори Руслана прочитуються навіть не на одному подиху, а на одній сльозі. Бо після його оповідань про звичайні людські долі у горлі чомусь здавлює, а в душі наче виполоскано».

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій